Po tygodniowej przerwie od rozgrywek ligi okręgowej w sobotnie popołudnie do rywalizacji powrócą gracze prowadzeni przez Marcina Michalika. Skoczowie w ramach 4 kolejki ligi okręgowej podejmować będą przed własną publicznością KKS Spójnię Zebrzydowice.

KP Beskid Skoczów — KKS Spójnia Zebrzydowice

Kolejowy Klub Sportowy Spójnia Zebrzydowice założony został w 1932 roku. Barwy klubu z Zebrzydowic to kolory biało-czerwono-niebieskie. Po rozegraniu trzech spotkań gracze Spójni zajmują w tabeli 4 miejsce z dorobkiem 4 punktów oraz bilansem bramkowym 8:7. Najskuteczniejszym graczem drużyny z Zebrzydowic jest Robert Janulek, który  3 bramkami na koncie plasuje się tuż za podium najlepszych strzelców ligi okręgowej. W swoim ostatnim meczu sobotni rywal Beskidu podejmował na własnym stadionie Błyskawicę Drogomyśl. Mecz zakończył się remisem 3:3.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Beskidem a Spójnią rozegrane zostało w 18 maja 2019 roku na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie. Wówczas górą okazali się gracze spod Kaplicówki, którzy wygrali 3:0. Dublet w tym spotkaniu zdobył Mieczysław Sikora. Raz na listę strzelców wpisał się Michał Szczyrba.

Ostatnie mecze Beskidu ze Spójnią:

1. 28 kolejka ligi okręgowej – 18 maj 2019r.

KP Beskid Skoczów 3:0 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramki dla Beskidu: Mieczysław Sikora – dwie, Michał Szczyrba

2. 11 kolejka ligi okręgowej – 6 październik 2018r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 0:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Szymon Bezeg, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba, Krzysztof Surawski

3. II runda Pucharu Polski – 24 sierpień 2016r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 1:1 k.4:3 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

4. 28 kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2016r.

KP Beskid Skoczów 1:1 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramka dla Beskidu: Daniel Flejszman

5. 13 kolejka ligi okręgowej – 31 październik 2015r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Jakub Warywoda, Kamil Janik

Po imponującym starcie sezonu skoczowianie zanotowali tygodniową przerwę od ligowych spotkań. W sobotę drużyna Marcina Michalika powróci przed własną publiczność w ramach spotkania 4 kolejki ligi okręgowej. Czy uda się skoczowianom utrzymać formę z dwóch pierwszych spotkań? Tego dowiemy się w sobotę około 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Musisz tam być!