Pierwszy weekend listopada przyniesie kolejną ligową potyczkę zawodników prowadzonych przez Kamila Sornata. W sobotnie popołudnie gracze Beskidu Skoczów udają się do Żywca, gdzie o ligowe punkty rywalizować będą z tamtejszą Koszarawą.

TS Koszarawa Żywiec — KP Beskid Skoczów

Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec zostało założone w 1910 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory niebiesko-czarne. W obecnym sezonie Koszarawa zajmuje w tabeli 7 miejsce mając na koncie 23 punkty oraz bilans bramkowy 19:11. W ubiegłej kolejce gracze prowadzeni przez Daniela Bąka doznali pierwszej ligowej porażki przegrywając w Puńcowie z tamtejszym Tempem 1:0. Najskuteczniejszymi graczami Koszarawy są Mateusz Hernas oraz Mariusz Kosibor, którzy po cztery razy w meczach ligowych pokonywali bramkarzy rywali.

Ostatnie ligowe pojedynki Beskidu z Koszarawą odbyły się w sezonie 2015/2016, wówczas zarówno Beskid jak i Koszarawa odniosły po jednym zwycięstwie.

Ostatnie bezpośrednie ligowe mecze:

  1. 25 kolejka BLO – 8 maj 2016r.

TS Koszarawa Żywiec 1:0 KP Beskid Skoczów

  1. 10 kolejka BLO – 10 październik 2015r.

KP Beskid Skoczów 2:1 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Jakub Warywoda

  1. 17 kolejka BLO – 28 maj 2015r.

KP Beskid Skoczów 1:2 TS Koszarawa Żywiec

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

  1. 2 kolejka BLO – 16 sierpień 2014r.

TS Koszarawa Żywiec 1:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Sebastian Juroszek, Marcin Jaworzyn, Dawid Kiełczewski

  1. 26 kolejka BLO – 24 maj 2014r.

TS Koszarawa Żywiec 2:0 KP Beskid Skoczów

Ostatnie ligowe mecze pomiędzy Beskidem a Koszarawą były bardzo zacięte. Zarówno jedna jak i druga drużyna pokazywała już, że potrafi pokonać najbliższego rywala. W obecnym sezonie gracze Koszarawy Żywiec są najczęściej remisującą drużyną w lidze. Na 14 spotkań, które rozegrali w tym sezonie podopieczni Daniela Bąka aż 8 z nich kończyło się podziałem punktów. Prócz statusu drużyny najczęściej remisującej zawodnicy Koszarawy gracze z Żywca mogą pochwalić się, ex aequo z Błyskawicą Drogomyśl drugą najskuteczniejszą obroną(11 straconych bramek). Lepiej w defensywie radzą sobie tylko skoczowianie, który stracili w obecnych rozgrywkach 6 bramek. Niepokonani do tej pory gracze Beskidu Skoczów udają się na ciężki teren do Żywca, aby w ramach 15 kolejki rywalizować o ligowe punkty i utrzymanie statusu jedynej niepokonanej drużyny z lidze. Czy zawodnikom Beskidu się to uda? Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę około godziny 16:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!