Zaległy mecz 2 kolejki ligi okręgowej grupy mistrzowskiej rozegrają jutro zawodnicy Beskidu Skoczów. Podopieczni Marcina Michalika w środowe popołudnie podejmować będą na Stadionie Miejskim „Beskid” im Rudolfa Kukucza w Skoczowie Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec.

 

KP Beskid Skoczów — TS Koszarawa Żywiec

 

Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec zostało założone w 1910 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory niebiesko-czarne. W rozgrywkach grupy mistrzowskiej Koszarawa Zywiec plasuje się po rozegraniu trzech spotkań na 7 pozycji z dorobkiem 4 punktów oraz bilansem bramkowym 4:4. Najskuteczniejszymi zawodnikami Koszarawy są Bartłomiej Jakubiec oraz Filip Bąk, którzy zdobyli po dwie bramki. W ostatnim spotkaniu gracze Koszarawy odnieśli zwycięstwo na własnym stadionie pokonując LKS Błyskawicę Drogomyśl 3:2.

W obecnym sezonie skoczowianie dwukrotnie rywalizowali z Błyskawicą Drogomyśl i oba te spotkania zakończyły się po myśli podopiecznych Marcina Michalika. Wpierw 22 sierpnia 2020 roku po emocjonującej końcówce spotkania skoczowianie wygrali w Drogomyślu 3:4, następnie w rewanżu na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie gracze Beskidu wygrali 4:1.

Ostatnie spotkania Beskidu z Koszarawą

1. 32 kolejka ligi okręgowej – 15 czerwiec 2019r.

KP Beskid Skoczów 2:0 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Cezary Ferfecki, Kamil Janik

2. 15 kolejka ligi okręgowej – 3 listopad 2018r.

TS Koszarawa Żywiec 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora

3. 25 kolejka ligi okręgowej – 8 maj 2016r.

TS Koszarawa Żywiec 1:0 KP Beskid Skoczów

4. 10 kolejka ligi okręgowej – 10 październik 2015r.

KP Beskid Skoczów 2:1 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Jakub Warywoda

5. 17 kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2015r.

KP Beskid Skoczów 1:2 TS Koszarawa Żywiec

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

 

Dobrze rundę wiosenną rozpoczęli zawodnicy Beskidu Skoczów, którzy po dwóch rozegranych spotkaniach z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Gracze Koszarawy po inauguracyjnej porażce powoli łapią rytm zdobywając w ostatnich dwóch meczach 4 punkty. Niewątpliwie patrząc na historię spotkań Beskidu z Koszarawą graczy spod Kaplicówki czeka jutro bardzo ciężki mecz. Jakim wynikiem się zakończy? Czy skoczowianie dają radę przedłużyć serię zwycięstw? Tego dowiemy się około godziny 20:00.