Z przytupem rozpoczynamy maj. Podopieczni Kamila Sornata miesiąc rozpoczną hitem tej kolejki ligi okręgowej. Skoczowianie 1 maj na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie w ramach 25 kolejki podejmą wicelidera drużynę LKS Błyskawicę Drogomyśl.

KP Beskid Skoczów — LKS Błyskawica Drogomyśl

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gospodarzy sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Gracze Błyskawicy po 24 kolejkach plasują się na pozycji wicelidera z dorobkiem 52 punktów oraz bilansem bramkowym 66:22. Najskuteczniejszym zawodnikiem Błyskawicy jest Krzysztof Koczur, który jest autorem 14 ligowych trafień dla gości środowego spotkania. W ostatnim spotkaniu Błyskawica rywalizowała w wyjazdowym spotkaniu z Tempem Puńców. Gracze z Drogomyśla wygrali 2:0.

W rundzie jesiennej w ramach 7 kolejki ligi okręgowej gracze Beskidu pokonali w Drogomyślu Błyskawicę 0:2. Wpierw wynik otworzył Wojciech Padło, natomiast drugą bramkę dla skoczowian zdobył Mieczysław Sikora.

Ostatnie spotkania Beskidu z Błyskawicą:
1. 15 wrzesień 2018r. – VII kolejka ligi okręgowej
LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Sikora Mieczysław
2. 10 kwiecień 2016r. – XV kolejka A klasy
KP Beskid II Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl
3. 15 sierpień 2015r. – II kolejka A klasy
LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid II Skoczów
4. 18 maj 2013r. – XXVII kolejka ligi okręgowej
KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Błyskawica Drogomyśl
Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Jaworzyn Marcin
5. 22 wrzesień 2012r. – X kolejka ligi okręgowej
LKS Błyskawica Drogomyśl 2:1 KP Beskid Skoczów
Bramka dla Beskidu: Gredka Tomasz

Emocje! Tego na pewno nie zabraknie w środowe popołudnie na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie. Dwie najlepsze drużyny obecnego sezonu ligi okręgowe staną naprzeciw siebie, aby rywalizować o punkty i zrealizować swoje zgoła odmienne cele na to spotkanie. Gracze Beskidu po dwóch meczach, w których tracili punkty będą chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. Gracze Błyskawicy do Skoczowa przyjadą z chęcią zmniejszenia straty do lidera. Która z drużyn osiągnie swój zamierzony cel? Tego dowiemy się około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie!