Piękno sportu polega na tym, że jest nieprzewidywalny. Czasem przynosi radość innym razem smutek i rozczarowanie, lecz przede wszystkim sport dostarcza wielkich i niezapomnianych emocji. Większość osób twierdzi, że łatwiej się witać aniżeli żegnać. I taka jest prawda. To jednak nie będzie pożegnanie, lecz częściowe podziękowanie. Po jedenastu latach nieprzerwanej pracy z drużynami seniorów wraz z zakończeniem rundy jesiennej sezonu 2021/2022 nastąpi koniec współpracy pomiędzy szkoleniowcem pierwszej drużyny seniorów Marcinem Michalikiem oraz Klubem Piłkarskim Beskid Skoczów.

Pomimo zakończenia współpracy na szczeblu seniorskim Marcin Michalik pozostanie w klubie, gdzie bez zmian prowadził będzie drużynę młodzieżową. Przypomnijmy, że Marcin Michalik w Beskidzie Skoczów pracuje w roli szkoleniowca już 18 lat. Rolę pierwszego trenera Beskidu pełnił w sezonach 2011/2012-2014/2015. W ostatnim roku pracy z pierwszą drużyną objął funkcję trenera nowopowstałego drużyny rezerw, którą z powodzeniem prowadził do końca sezonu 2019/2020. Wraz z początkiem sezonu 2020/2021 został trenerem pierwszej drużyny Beskidu. Przed podjęciem pracy z drużynami seniorów Marcin Michalik pracował w Beskidzie z drużyną juniorów. W obecnym sezonie jest trenerem pierwszej drużyny D1 Młodzik.

Trenerowi Marcinowi dziękujemy za całokształt pracy włożony dla dobra Beskidu Skoczów, jednak dzisiaj szczególnie chcemy podziękować za pracę włożoną w drużyny seniorskie, ponieważ ten etap się kończy. Chcemy podziękować za jedenaście wspaniałych lat, za poświęcony czas, za serce oddane zawodnikom, za wspomnienia, które pozostaną na długie lata, za te wszystkie lepsze oraz gorsze chwile, które razem przebyliśmy na poziomie drużyn seniorskich, za wszystkich zawodników, których wprowadził do seniorskiej piłki i co najważniejsze za bycie sobą.

Dziękujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszej seniorskiej karierze trenerskiej, ale również życzymy owocnej pracy z młodzieżą Beskidu.

Póki co nie jest znane nazwisko następcy Marcina Michalika. Po potwierdzeniu nowego szkoleniowca niezwłocznie poinformujemy o tym fakcie na naszej stronie.