Zbliża się weekend a co za tym idzie zbliża się kolejny mecz Beskidu Skoczów. W sobotnie popołudnie graczy prowadzonych przez Kamila Sornata czeka wyjazdowy pojedynek z LKS Tempo Puńców.

LKS Tempo Puńców — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Tempo Puńców założony został w 1949 roku. Barwy drużyny z Puńcowa to kolory zielony oraz żółty. W obecnych rozgrywkach gracze prowadzeni przez dobrze znanego w Skoczowie Sławomira Macheja zajmują 7 lokatę z dorobkiem 7 punktów, na co złożyły się dwa zwycięstwa, remis oraz porażka. W ostatniej kolejce gracze Tempo na własnym obiekcie podejmowali RKS Cukrownik Chybie. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 6:2. Po czterech spotkaniach najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy sobotniego spotkania jest Jakub Legierski, który w ligowych zmaganiach zdobył 6 bramek.

W ostatnich latach głównie mecze o punkty pomiędzy Beskidem a Tempem odbywały się w rozgrywkach skoczowskiej A-Klasy, gdzie Tempo rywalizowało z drużyną rezerw Beskidu Skoczów. Po raz ostatni bezpośredni pojedynek między Beskidem a Tempem miał miejsce 21 lutego, kiedy na boisku w Czeskim Cieszynie skoczowianie przegrali w meczu towarzyskim 2:3.

Ostatnie pięć meczów pomiędzy Tempem i Beskidem o stawkę.

  1. 23 sierpień 2017r. – 3 runda Pucharu Polski

LKS Tempo Puńców 2:0 KP Beskid Skoczów

  1. 4 czerwiec 2017r. – 24 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 0:2 LKS Tempo Puńców

  1. 15 październik 2016r. – 11 kolejka A-klasy

LKS Tempo Puńców 3:0 KP Beskid II Skoczów

  1. 1 maj 2016r. – 18 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 0:0 LKS Tempo Puńców

  1. 5 wrzesień 2015r. – 5 kolejka A-klasy

LKS Tempo Puńców 3:2 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Łukasz Kisiała

Bilans ostatnich spotkań przemawia zdecydowanie na korzyść sobotnich gospodarzy, którzy w ostatnich latach dobrze radzili sobie z drużyną Beskidu Skoczów. W obecnym sezonie to jednak skoczowianie plasują się wyżej w tabeli, którzy z dorobkiem 12 punktów przewodzą ligowej stawce. W sobotę na boisku w Puńcowie zmierzą się dwie najskuteczniejsze drużyny ligi okręgowej. Gracze z Puńcowa w 4 kolejkach zdobyli 15 bramek, z kolei skoczowianie na koncie mają 24 bramki. Gwarantować to może w sobotę pokaz ofensywnych umiejętności w wykonaniu obu zespołów. Dodatkowo warto wspomnieć, iż w meczu najprawdopodobniej wystąpi całe podium obecnej klasyfikacji strzeleckiej. W strony Beskidu są to lider klasyfikacji strzelców Marcin Jaworzyn, który na koncie ma 9 bramek oraz Wojciech Padło z dorobkiem 6 bramek, natomiast po stronie Tempa wspomniany już wyżej Jakub Legierski z 6 bramkami na koncie.

Emocji, więc nie powinno zabraknąć. Czy skoczowianom uda się dołożyć kolejne punkty w ligowej tabeli? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 19:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie.