Na zakończenie majowych zmagań zawodników Beskidu Skoczów czeka wyjazdowa potyczka. Gracze prowadzeni przez Bartosza Woźniaka w niedzielę o godzinie 11:00 rozpoczną swój wyjazdowy mecz z LKS Pogórze.

LKS Pogórze — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Pogórze założony został w 1950 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory czerwony, żółty i zielony. Po 25 kolejkach drużyna z Pogórza zajmuje 9 miejsce mając w dorobku 30 punktów oraz bilans bramkowy 44:56. Najskuteczniejszym zawodnikiem LKS-u jest Krystian Strach, który w tym sezonie zdobył 8 bramek. Ostatni mecz drużyny z Pogórza obfitował w bramki. Zawodnicy z Pogórza mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Tempem Puńców, które zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 9:2.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy Beskidem a LKS Pogórze zakończył się po myśli skoczowian, którzy pewnie wygrali 3:0. Bramki dla Beskidu zdobywali Michał Grześ, Damian Szczęsny oraz Michał Szczyrba.

Ostatnie mecze Beskidu z Pogórzem:

1. 16 październik 2021r. – 11 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 3:0 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Damian Szczęsny, Michał Szczyrba

2. 8 sierpień 2021r. – I runda Pucharu Polski

LKS Pogórze 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Marcin Jaworzyn – dwie, Michał Szczyrba

3.11 listopad 2021r. – 17 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 5:1 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba

4. 12 wrzesień 2020r. – 8 kolejka ligi okręgowej

LKS Pogórze 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Michał Szczyrba

5. 25 sierpień 2019r. – 4 kolejka A-klasy

LKS Pogórze 3:1 KP Beskid II Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Struś

 

Z kompletem zwycięstw przez maj kroczą piłkarze Beskidu Skoczów, którzy w ośmiu ostatnich spotkaniach odnieśli osiem zwycięstw. W najbliższej kolejce skoczowianie rywalizować będą nietypowo bo w niedzielę. Rywalem Beskidu będzie LKS Pogórze. Jedno jest pewne. Punkty po tym spotkaniu będą w Skoczowie a dokładniej w Gminie Skoczów. Czy zawodnicy Beskidu przedłużą serię zwycięstw i wrócą pod Kaplicówkę dopisując trzy oczka do swojego konta? Czy gracze LKS-u nie okażą się dla skoczowian gościnni i odprawią z kwitkiem zawodników Beskidu? Odpowiedzi na te pytania poznamy w niedzielę około godziny 13:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!