W związku z ostatnimi zmianami w Klubie Zarząd KP Beskid Skoczów wystosował oświadczenie, którego treść można przeczytać poniżej. Zgodnie z uchwałą XII/183 Polskiego Związku Piłki Nożnej odnośnie uzupełniania klas rozgrywkowych po rezygnacji z startu w sezonie 2020/2021 w IV lidze drużyna Beskidu uzyskuje prawo gry w lidze okręgowej. 

W związku z sytuacją finansową do jakiej doszło podczas pandemii koronawirusa COVID-19 Zarząd KP Beskid Skoczów został zmuszony do podjęcia bardzo trudnej decyzji odnośnie wycofania drużyny z rozgrywek IV ligi i zgłoszenia I drużyny seniorów do rozgrywek na szczeblu ligi okręgowej w sezonie 2020/2021. Zawieszenie działalności brygady klubowej pracującej w Teksid Iron Poland oraz zmniejszenie  dochodów od reklamodawców spowodowało utracenie prawie wszystkich wpływów pozwalających na funkcjonowanie Klubu. Koszty niezbędne do gry w IV lidze znacząco przewyższają aktualne możliwości finansowe KP Beskid Skoczów. Nie chcąc doprowadzić do zadłużenia Zarząd zadecydował o grze na poziomie ligi okręgowej.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim zawodnikom, którzy zdecydowali się na pozostanie w Klubie w związku z panującą sytuacją.

Dziękujemy również wszystkim reklamodawcom, którzy zdecydowali się na pozostanie z nami w tych czasach, które są równie trudne dla większości przedsiębiorców. Ciągle pracujemy dla dobra Klubu i z całego serca wierzymy, że wraz z normowaniem się sytuacji wszystko wróci do normalności a co za tym idzie będzie szansa na powrót na szczebel IV ligi.

Do zobaczenia na meczach KP Beskid Skoczów.       

                                                                                                                                       Za Zarząd                                                                                                                                                                                                  Prezes                                                                                                                                                                                                         Ryszard Klaczak