W sobotnie popołudnie rozegrana zostanie ostatnia kwietniowa kolejka ligi okręgowej, która jednocześnie rozpocznie napięty terminarz spotkań związany z majówką a co za tym idzie rozegraniem trzech meczów w przeciągu tygodnia. Na początek tego małego maratonu skoczowianie udają się do Chybia, gdzie mierzyć się będą z Cukrownikiem.

RKS Cukrownik Chybie — KP Beskid Skoczów


Robotniczy Klub Sportowy Cukrownik Chybie założony został w 1937 roku. Barwy Cukrownika to kolory niebiesko-czerwono-białe. W obecnym sezonie gracze prowadzeni przez Sławomira Macheja plasują się w tabeli na 16 miejscu z dorobkiem 17 punktów oraz bilansem bramkowym 31:57. W ostatniej kolejce gracze RKS-u mierzyli się w Żywcu z miejscową Koszarawą. Gracze z Chybia zremisowali mecz 2:2. Najskuteczniejszym zawodnikiem Cukrownika jest Jan Wawak, który jest autorem 8 bramek ligowych dla gospodarzy sobotniego spotkania.

Na wiosnę drużyna Cukrownika prezentuje się zupełnie inaczej niż w rundzie jesiennej. Z 17 punktów jakie drużyna z Chybia zdobyła w tym sezonie prawię połowę bo 8 gracze Sławomira Macheja zdobyli na wiosnę. Patrząc tylko na tabelę wiosennych zmagań gracze Cukrownika zajmują w tabeli 9 miejsce.
W rundzie jesiennej skoczowianie nie okazali się gościnni dla Cukrownika. Dzięki hat-trickowi Marcina Jaworzyna oraz bramkom, które zdobyli Cezary Ferfecki, Kamil Janik oraz Wojciech Padło gracze Kamila Sornata wygrali w meczu 7 kolejki ligi okręgowej 6:1(3:1).

Ostatnie mecze Beskidu z Cukrownikiem:
1. 7 kolejka ligi okręgowej – 8 wrzesień 2018r.
KP Beskid Skoczów 6:1 RKS Cukrownik Chybie
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – trzy, Cezary Ferfecki, Kamil Janik, Wojciech Padło
2. 19 kolejka ligi okręgowej – 2 kwiecień 2016r.
RKS Cukrownik Chybie 0:0 KP Beskid Skoczów
3. 4 kolejka ligi okręgowej – 29 sierpień 2015r.
KP Beskid Skoczów 2:1 RKS Cukrownik Chybie
Bramki dla Beskidu: Michał Grześ, Wojciech Padło
4. 30 kolejka ligi okręgowej – 20 czerwiec 2015r.
RKS Cukrownik Chybie 3:2 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Arkadiusz Ihas, Marcin Jaworzyn
5. Finał Pucharu Polski – 14 marzec 2015r.
KP Beskid Skoczów 7:1 RKS Cukrownik Chybie
Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – cztery, Łukasz Zaremski, Krzysztof Surawski, Dawid Kiełczewski

Bilans bezpośrednich spotkań przemawia za skoczowianami, którzy do Chybia udają się podrażnieni pierwszą wiosenną stratą punktów, której dostarczyli w ostatniej kolejce. Patrząc na rundę wiosenną skoczowianie rozegrają w sobotę czwarty mecz wyjazdowy. Do tej pory trzykrotnie gracze Beskidu wracali do Skoczowa z kompletem punktów. Czy i tak będzie tym razem? Tego przekonamy się w sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!