Nieco inną formułę niż w poprzednich latach mają w sezonie 2020/2021 rozgrywki ligi okręgowej oraz A-klasy, na których występują drużyny seniorskie Beskidu Skoczów. Po zakończeniu jesiennych zmagań na wiosnę oba zespoły Beskidu rywalizować będą w grupach mistrzowskich swoich lig. Jacy będą przeciwnicy drużyn Beskidu oraz na jakich zasadach toczyć się będzie rywalizacji przytoczone zostanie w dalszej części artykułu.

Klasa okręgowa skoczowsko-żywiecka

W obecnym sezonie w rozgrywkach występuje 19 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

 • Grupa Skoczów(składa się z 10 zespołów z podokręgu Skoczów),
 • Grupa Żywiec(składa się z 9 zespołów. 8 z podokręgu Żywiec oraz 1 z podokręgu Skoczów)

Podczas zmagań rundy jesiennej skoczowianie zajęli w rozgrywkach Grupy Skoczów 1 miejsce, które uprawniło podopiecznych Marcina Michalika do gry na wiosnę w grupie mistrzowskiej.

Grupę mistrzowską tworzą drużyny, który zmagania rundy jesiennej zakończyły na czterech pierwszych miejscach w obydwu grupach. Do rywalizacji w grupie mistrzowskiej wszystkie drużyny przystępują z zerowym dorobkiem punktowym. Każdy zespół grupy mistrzowskiej rozegra 14 spotkań. Rywalizacja w grupie mistrzowskiej toczyć się będzie systemem każdy z każdym – mecz i rewanż. Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce wywalczy awans do IV ligi.

Skład ligi okręgowej grupy mistrzowskiej:

 1. KP Beskid Skoczów
 2. TS Czarni-Góral Żywiec
 3. LKS Błyskawica Drogomyśl
 4. TS Koszarawa Żywiec
 5. LKS Tempo Puńców
 6. LKS Soła Rajcza
 7. WSS Wisła
 8. LKS Podhalanka Milówka

A klasa

Do sezonu 2020/2021 w rozgrywkach A klasy zgłoszonych zostało 18 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy:

 • Grupa I – CKS Cieszyn, MKS Promyk Golasowice, LKS Victoria Hażlach, LKS Iskra Iskrzyczyn, GKS Morcinek Kaczyce, LKS Kończyce Małe, KS Nierodzim, LKS Błękitni Pierściec, LKS Olza Pogwizdów;
 • Grupa II – LKS Zryw Bąków, LKS Beskid Brenna, LKS Strażak Dębowiec, LKS Błyskawica Kończyce Wielkie, LKS Ochaby, LKS Strażak Pielgrzymowice, LKS Rudnik, KP Beskid II Skoczów, LKS Orzeł Zabłocie

Do rozegrania w grupach wstępnych pozostały dwie kolejki(LKS Błyskawica Kończyce Wielkie, LKS Beskid Brenna). Gracze prowadzeni przez Patryka Pindla zapewnili sobie już udział w grupie mistrzowskiej. Do grupy mistrzowskiej awansuje pięć najlepszych drużyn z grupy I oraz z grupy II. Drużyny w grupie mistrzowskiej rywalizować będą systemem mecz i rewanż wyłącznie z drużynami, z którymi nie rywalizowały w rundzie wstępnej. Wyniki z meczów z drużynami, które awansowały do grupy mistrzowskiej z tej samej grupy zachowują się do tabeli grupy mistrzowskiej.

Skład A klasy grupy mistrzowskiej:(w nawiasie bilans Beskidu przechodzący na rundę wiosenną)

 1. CKS Piast Cieszyn
 2. LKS Błyskawica Kończyce Wielkie(0 pkt, bilans 0:3 + mecz do rozegrania)
 3. LKS Victoria Hażlach
 4. LKS Beskid Brenna(0 pkt, bilans 0:1 + mecz do rozegrania)
 5. LKS Olza Pogwizdów
 6. KP Beskid II Skoczów
 7. LKS Kończyce Małe
 8. LKS Strażak Dębowiec(0 pkt, bilans 2:4)
 9. LKS Błękitni Pierściec lub KS Nierodzim
 10. LKS Orzeł Zabłocie(3 pkt, bilans 4:4), LKS Rudnik(3 pkt, bilans 4:5) bądź LKS Strażak Pielgrzymowice(6 pkt, bilans 7:2)