Nie zwalniają tempa rozgrywki ligi okręgowej. Już w najbliższą sobotę skoczowianie rozegrają w ramach IV kolejki swoje trzecie spotkanie. Po przymusowej pauzie spowodowanej utrzymaniem Kuźni Ustroń w IV lidze, którą gracze Beskidu zanotowali w III kolejce przed graczami ze Skoczowa kolejne ciężkie wyzwanie. W sobotnie popołudnie gracze Kamila Sornata udają się na wyjazdowe spotkanie z LKS Pasjonatem Dankowice.

LKS Pasjonat Dankowice — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Pasjonat Dankowice założony został w 1945 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory zielono-biało-czerwone. Obecny sezon gracze Pasjonata rozpoczęli z przytupem. Na inaugurację Pasjonat pokonał na własnym stadionie Cukrownik Chybie 3:0, aby tydzień później również przed własną publicznością wygrać 8:0 z LKS Kończyce Małe. W spotkaniu III kolejki zawodnicy z Dankowic udali się na mecz do Puńcowa, gdzie zremisowali z tamtejszym Tempem 3:3. Po trzech spotkaniach gospodarz sobotniego meczu zajmuje w tabeli 2 miejsce z dorobkiem 7 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Pasjonata jest Jakub Ogiegło, który zdobył w ligowych rozgrywkach pięć bramek.

Spotkania Beskidu z Pasjonatem w ostatnich latach trzymały w napięciu. Mało wspomnieć ostatni mecz pomiędzy obiema drużynami, kiedy to w 5 czerwca 2016 roku w ramach 29 kolejki ligi okręgowej skoczowianie wygrali wyjazdowe spotkanie z Pasjonatem 3:1, dzięki czemu zapewnili sobie awans do IV ligi.

Ostatnie spotkania Beskidu z Pasjonatem:

1. 5 czerwca 2016 – 29 kolejka BLO

LKS Pasjonat Dankowice 1:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Arkadiusz Ihas, Szymon Bezeg, Krzysztof Surawski

2. 7 listopad 2015 – 14 kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Pasjonat Dankowice

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Łukasz Zaremski

3. 1 maj 2015 – 22 kolejka BLO

LKS Pasjonat Dankowice 4:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Dawid Kiełczewski, Marek Cholewa, Mateusz Wojaczek

4. 20 wrzesień 2014 – 7 kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Pasjonat Dankowice

Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło, Krzysztof Surawski, Dariusz Ihas, Artur Bieroński(samobójcza)

5. kwiecień 2014 – 18 kolejka BLO

LKS Pasjonat Dankowice 0:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Krzysztof Surawski

 

Sobotni mecz w Dankowicach śmiało nazwać można hitem IV serii spotkań ligi okręgowej. Drugi w tabeli Pasjonat podejmie plasujących się na 4 miejscu skoczowian, którzy mają już „odbębnioną” pauzę. Ostatnie spotkania Beskidu z Pasjonatem obfitowały w bramki. Nie inaczej powinno być i tym razem, gdyż naprzeciw siebie staną dwie najskuteczniejsze drużyny okręgówki(Pasjonat 14 bramek zdobytych w 3 meczach, Beskid 11 bramek w 2 meczach), oraz dwóch najskuteczniejszych zawodników ligi okręgowej(Jakub Ogiegło – 5 bramek, Marcin Jaworzyn – 4 bramki). Emocje w sobotnim spotkaniu są gwarantowane, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz do Dankowic, aby wspierać zawodników Beskidu. O tym czy skoczowianie powrócą w dorobkiem punktowym z Dankowic dowiemy się w sobotę około godziny 19:00