Po dwóch wyjazdowych spotkaniach z rzędu do Drogomyśla oraz Goleszowa skoczowianie w najbliższą sobotę powrócą na Stadion Miejski „Beskid” w Skoczowie. W ramach 7 kolejki ligi okręgowej gracze prowadzeni przez Marcina Michalika podejmować będą LKS Wisłę Strumień.

KP Beskid Skoczów — LKS Wisła Strumień

Ludowy Klub Sportowy Wisła Strumień założony został w 1920 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory zielony i czerwony. Po rozegraniu sześciu kolejek zawodnicy Wisły plasują się w tabeli na 8 pozycji z dorobkiem 5 punktów oraz bilansem bramkowym 6:14. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny ze Strumienia są Piotr Szpilarewicz oraz Marcin Urbańczyk, którzy zdobyli w lidze po dwie bramki. W ostatniej kolejce Wisła podejmowała na własnym stadionie Błyskawicę Drogomyśl. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny przyjezdnej 1:3.

Ostatni bezpośredni mecz pomiędzy Beskidem i Wisłą rozegrany został na szczeblu skoczowskiej A-klasy w sezonie 2018/2019. Wówczas w rozegranym 9 czerwca 2019 roku spotkaniu 25 kolejki lepsi okazali się zawodnicy Wisły Strumień, którzy pokonali Beskid 1:5.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 9 czerwiec 2019r. – 25 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 1:5 LKS Wisła Strumień

Bramka dla Beskidu: Wojciech Struś

2. 20 październik 2018r. – 12 kolejka A-klasy

LKS Wisła Strumień 3:2 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Bartosz Kochman, Artur Chrapek

3. 3 maj 2018r. – 18 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 4:1 LKS Wisła Strumień

Bramki dla Beskidu: Artur Chrapek, Wojciech Kawulok, Konrad Chrapek, Daniel Greń

4. 2 wrzesień 2017r. – 5 kolejka A-klasy

LKS Wiła Strumień 2:7 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Dariusz Dziadek – dwie, Bartosz Kochman, Konrad Chrapek, Daniel Greń, Jacek Kidoń, Wojciech Kawulok

5. 11 czerwiec 2017r. – 25 kolejka A-klasy

LKS Wisła Strumień 0:2 KP Beskid II Skoczów

Bramki dla Beskidu: Seweryn Bujok, Artur Chrapek

Wciąż bez porażki pozostają w obecnych rozgrywkach zawodnicy Beskidu Skoczów. Pomimo dwóch ostatnich wywalczonych zwycięstw w końcówkach spotkania gracze Beskidu po rozegraniu pięciu spotkań w kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. W sobotę gracze Marcina Michalika staną przed szansą przedłużenia serii. Czy to się uda? Tego dowiemy się około godziny 18:00. Serdecznie zapraszamy na mecz.

Musisz tam być!