Po trzech derbowych spotkaniach z rzędu w najbliższą sobotę graczy Beskidu czeka czwarty z rzędu mecz z drużyną z podokręgu Skoczów. Niepokonani w rozgrywkach ligowych podopieczni Kamila Sornata udają się w sobotnie popołudnie do Drogomyśla, aby zmierzyć się z tamtejszą Błyskawicą, która pierwsze ligowy punkty straciła w ostatniej kolejce.

LKS Błyskawica Drogomyśl — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy gospodarzy sobotniego spotkania to kolory biało-niebieskie. Obecny sezon gracze z Drogomyśla zaczęli imponująco. Po rozegraniu 6 spotkań zajmują w tabeli 3 miejsce z dorobkiem 15 punktów. Jedyna strata punktów przez graczy Błyskawicy nastąpiła w ostatnim spotkaniu, kiedy gracze drużyny z Drogomyśla przegrali na własnym stadionie z LKS Tempo Puńców 1:2. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy sobotniego spotkania jest Krzysztof Koczur, który w ligowych rozgrywkach zdobył 5 bramek.

W ligowych potyczkach ostatnio skoczowianie nie za często rywalizowali z Błyskawicą Drogomyśl. Ostatnie ligowe mecze, miały miejsce w sezonie 2015/2016 w skoczowskiej A klasie, kiedy drużyna Błyskawicy wywalczyła awans do ligi okręgowej.

  1. 10 kwiecień 2016r. – XV kolejka A klasy

KP Beskid II Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl

  1. 15 sierpień 2015r. – II kolejka A klasy

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid II Skoczów

  1. 18 maj 2013r. – XXVII kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Błyskawica Drogomyśl

Bramki dla Beskidu: Padło Wojciech, Jaworzyn Marcin

  1. 22 wrzesień 2012r. – X kolejka ligi okręgowej

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Gredka Tomasz

  1. 5 maj 2012 – XXV kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 0:0 LKS Błyskawica Drogomyśl

Zdecydowanie największy hit 8 serii spotkań rozegrany zostanie w sobotnie popołudnie na boisku w Drogomyślu. Przodujący stawce Beskid uda się na mecz z trzecią w tabeli Błyskawicą. W obu zespołach występują zawodnicy, którzy jeszcze nie tak dawno występowali w drużynie przeciwnej. Z najświeższych transferów po stronie Błyskawicy wymienić można Michała Grzesia oraz Dominika Loskę, którzy w ostatnie lato zamienili Beskid Skoczów na Błyskawicę Drogomyśl. W Beskidzie ostatnim zawodnikiem, który z Drogomyśla przyszedł jest Wojciech Padło, który po rundzie jesiennej zeszłego sezonu powrócił w wypożyczenia do Beskidu. Sobotni mecz dla obu zespołów będzie 7 ligowym spotkaniem. Gracze z Drogomyśla przystąpią do niego podrażnieni porażką z Tempem, skoczowianie z kolei z chęcią przedłużenia serii zwycięstw. Czy graczom prowadzonym przez Kamila Sornata uda się ta sztuka?

Tego dowiemy się w sobotę około godziny 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz!