W sobotnie popołudnie gracze prowadzeni przez Mirosława Szymurę rozegrają czwarte spotkanie sezonu 2017/2018 IV ligi śląskiej grupy 2. Będzie to zarazem już trzecie derbowe starcie z udziałem skoczowian w tej rundzie. O godzinie 16:00 zawodnicy Beskidu wyjdą na murawę stadionu w Czańcu, aby o ligowe punkty rywalizować z tamtejszym LKS-em.

LKS Czaniec vs KP Beskid Skoczów

 

Ludowy Klub Sportowy Czaniec założony został w 1949 roku. Barwy jutrzejszego rywala skoczowian to kolory żółty oraz niebieski. Patrząc na układ tabeli po trzech kolejkach niewątpliwie jutrzejszy pojedynek drużyn z Czańca oraz Skoczowa zapowiada się na hit kolejki. Gospodarze aktualnie zajmują w tabeli 3 miejsce z dorobkiem 6 punktów, natomiast skoczowianie również z dorobkiem 6 punktów znajdują się w tabeli o oczko wyżej z powodu lepszego bilansu bramkowego. W ostatniej kolejce Czaniec po dwóch zwycięstwach na własnym boisku udał się na pierwszy w tym sezonie wyjazd, który zakończył się porażką drużyny z Czańca w konfrontacji z Dębem Gaszowice 2:1. W pierwszych trzech spotkaniach jakie rozegrała drużyna LKS-u Czaniec na listę strzelców wpisywało się czterech zawodników, z których każdy zaliczył po jednej bramce. Najskuteczniejszymi zawodnikami drużyny z Czańca są: Krzysztof Jurczak, Patryk Marczyński, Adam Palarczyk oraz Piotr Świerczyński.

Gracze Beskidu Skoczów dwukrotnie w poprzednich rozgrywkach mierzyli się z LKS-em Czaniec. Wspomnienia po tych spotkaniach nie są dobre jeżeli chodzi o Beskid Skoczów. Dwukrotnie górą okazali się gracze z Czańca, którzy najpierw przed własną publicznością pokonali graczy Beskidu 3:0, a w rundzie wiosennej w takim samym stosunku bramkowym wygrali pod Kaplicówką. W ubiegłym sezonie drużyna LKS-u Czaniec była jedynym zespołem, który dwukrotnie pokonał graczy Mirosława Szymury.

Jutrzejsze spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie. Po inauguracyjnej porażce z Drzewiarzem Jasienica gracze ze Skoczowa wygrali dwa kolejne spotkania i do jutrzejszego meczu podchodzą w dobrych nastrojach. Z kolei gospodarze po dwóch wygranych przed tygodniem zaznali porażki i jutro wyjdą z chęcią powrócenia na zwycięski szlak. Emocji jutrzejszemu spotkaniu dodaje również pozyskany ostatnio Dariusz Dziadek, który ostatni sezon grał w LKS-ie Czaniec, gdzie był wypożyczony z Błyskawicy Drogomyśl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na jutrzejszy mecz!