Sobota przyniesie kibicom Beskidu Skoczów wyjazdową rywalizację podopiecznych Kamila Sornata. Skoczowianie w ramach 25 kolejki IV ligi śląskiej grupy 2 udadzą się do Wilczy, gdzie rywalizować będą z tamtejszymi Wilkami.

LKS Wilki Wilcza vs KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Wilki Wilcza powstał w 1948 roku. Barwy jutrzejszego rywala Beskidu to kolor niebieski. Najbliższy rywal Beskidu w obecnym sezonie plasuje się po rozegraniu 24 spotkań na 6 pozycji mając w dorobku 37 punktów. Najskuteczniejszym graczem Wilków jest Dawid Gajewski, który zdobył w obecnym sezonie 17 bramek co czyni go najskuteczniejszym obecnie zawodnikiem IV ligi. W swoim ostatnim spotkaniu Wilki wygrały w Raciborzu z tamtejszą Unią 1:0.

W rundzie jesiennej, kiedy obie drużyny mierzyły się w Skoczowie lepsi okazali się gospodarze. Podopieczni Mirosława Szymury pokonali Wilki 2:1 a wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania. Najpierw wynik dla Wilków otworzył Dawid Gajewski a następnie w trzy minuty najpierw Wojciech Małyjurek doprowadził do wyrównania a następnie Marcin Jaworzyn dał prowadzenie skoczowianom, którzy utrzymali wynik do końca meczu.

Rozegrany w środę zaległy mecz 16 kolejki z Drzewiarzem Jasienica nie podbudował podopiecznych Kamila Sornata. Do końca sezonu pozostało coraz mniej kolejek a sytuacja skoczowian w obecnym momencie nie napawa optymizmem. Jak będzie po meczu? Czy skoczowianie zdołają zapunktować w Wilczy? Tego dowiemy się około godziny 19:00