Ostatnie dni nie są najlepsze dla podopiecznych Kamila Sornata. Po dobrym starcie rundy wiosennej w ostatnich trzech spotkaniach skoczowianie trzykrotnie musieli uznać wyższość rywala. Najbliższa szansa na przełamanie tej niechlubnej serii już w środowe popołudnie, kiedy to w  ramach zaległej 16 kolejki drużyna Beskidu uda się na wyjazdowy mecz z LKS Drzewiarz Jasienica.

LKS Drzewiarz Jasienica vs KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Drzewiarz Jasienica założony został w 1954 roku. Barwy jutrzejszego rywala Beskidu to kolory czarno-czerwono-zielone. W obecnych rozgrywkach zawodnicy z Jasienicy zajmują w tabeli 12 miejsce mając na koncie 27 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Jarosława Zadylaka jest Dariusz Kołodziej, który w lidze pokonywał bramkarzy rywali 8 razy. W swoim ostatnim spotkaniu Drzewiarz zremisował w wyjazdowym spotkaniu z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 2:2.

W rundzie jesiennej lepsi w Skoczowie okazali się gracze z Jasienicy, którzy pokonali podopiecznych Mirosława Szymury 2:3(1:1). Wówczas na prowadzenie wyszli po strzale z rzutu wolnego goście a autorem bramki był Filip Gajda. Następnie do wyrównania doprowadził Przemysław Węgrzyn a po zmianie stron na prowadzenie skoczowian wyprowadził Marcin Jaworzyn. W końcówce spotkania najpierw Marcin Studencki strzałem głową doprowadził do wyrównania a następnie Filip Gajda ponownie z rzutu wolnego zapewnił trzy punkty przyjezdnym.

Ostatnie wyniki nie prowadzają optymizmu przed środowym spotkaniem. Trzy porażki kolejno z KS Kuźnią Ustroń, LKS Goczałkowice-Zdrój oraz BS Polonia Bytom utrudniły sytuację ligową Beskidu przed decydującymi spotkaniami sezonu. Trzy porażki odniesione w tydzień nie napawają optymizmem przed ostatnimi ligowymi starciami. Pozostaje wierzyć, że skoczowianie zaliczyli tylko chwilowy spadek wyników na okres majówki i już jutro zrekompensują się i trzy punkty powędrują do Skoczowa. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się około godziny 20:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!