Drugi rok z rzędu zawodnicy Beskidu Skoczów czerwiec rozpoczną spotkaniem z WSS Wisła. Podobnie jak w ubiegłym roku na inaugurację czerwcowych zmagań skoczowianie podejmować będą na własnym obiekcie drużynę z Wisły.

O rywalu

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. W obecnym sezonie gracze Wisły po rozegraniu 24 meczów plasują się w tabeli na 11 pozycji mając w dorobku 26 punktów oraz bilans bramkowy 50:72.

Bezpośrednie mecze

22.10.2022r. WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów

04.06.2022r. KP Beskid Skoczów 3:1 WSS Wisła

27.02.2022r. KP Beskid Skoczów 6:0 WSS Wisła

23.10.2021r. WSS Wisła 4:3 KP Beskid Skoczów

26.06.2021r. KP Beskid Skoczów 3:0 WSS Wisła

Ostatnie wyniki ligowe

Beskid

LKS Tempo Puńców 2:5 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 3:0 GKS Radziechowy-Wieprz

KKS Spójnia Zebrzydowice 1:3 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 7:1 LKS Wisła Strumień

LKS Leśna 2:8 KP Beskid Skoczów

WSS

WSS Wisła 2:2 LKS Bory Pietrzykowice

CKS Piast 1:3 WSS Wisła

WSS Wisła 1:1 LKS Pogórze

LKS Soła Rajcza 0:1 WSS Wisła

WSS Wisła 2:6 LKS Smrek Ślemień

Sytuacja w rozgrywkach

Na trzecim miejscu znajdują się piłkarze Beskidu Skoczów w obecnych rozgrywkach, którzy w 23 spotkaniach zdobyli 59 punktów. Skoczowianie na własnym obiekcie odnieśli dziewięć zwycięstw, jeden remis oraz jedną porażkę aplikując rywalom 36 bramek oraz tracąc 10. Wiślanie w obecnym sezonie lepiej radzą sobie na wyjazdach, gdzie odnieśli sześć zwycięstw, jeden remis oraz pięć porażek utrzymując bilans bramkowy 30:38. Zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej radzą sobie w wiosennych zmaganiach oba zespoły. Skoczowianie w dziewięciu rozegranych spotkaniach odnieśli komplet zwycięstw, natomiast drużyna Wisły na wiosnę zdobyła 15 punktów, na które przełożyły się cztery zwycięstwa, trzy remisy i trzy porażki.

Czy wiesz że?

  • Jeżeli Krzysztof Surawski zagra w sobotnim spotkaniu będzie to jego 250 mecz w barwach Beskidu Skoczów.
  • Beskid i Wisłę łączy wiele osób. Kapitanem Beskidu jest występujący w przeszłości w WSS Wisła Kamil Kotrys, trenerem juniorów Beskidu jest były szkoleniowiec WSS Tomasz Wuwer. Patrząc na drużynę WSS Wisła można powiedzieć o zaciągu osób związanych w przeszłości z Beskidem. Trenerem gości sobotniego spotkania jest trener juniorów Beskidu z rundy jesiennej Patryk Pindel, natomiast barwy Wisły reprezentują Artur Adamczyk, Adam Labzik, Filip Piszczek, Bartosz Strach, Patryk Tyrna oraz Szymon Woźniczka, którzy w przeszłości występowali w Beskidzie.