W Wielką Sobotę po raz trzeci w 2022 roku do ligowej rywalizacji przystąpią zawodnicy Beskidu Skoczów. Sobotni mecz będzie pierwszym w tym roku, który rozegrają na wyjeździe. Rywalem drużyny spod Kaplicówki będzie TS Koszarawa Żywiec.

TS Koszarawa Żywiec — KP Beskid Skoczów

Towarzystwo Sportowe Koszarawa Żywiec zostało założone w 1910 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory niebiesko-czarne. Drużyna Koszarawy jest bezpośrednim sąsiadem w tabeli skoczowian. Po rozegraniu 17 spotkań plasuje się na miejscu 6 z dorobkiem 30 punktów oraz bilansem bramkowym 29:26. Najlepszym strzelcem gospodarzy sobotniego spotkania jest Grzegorz Szymik autor 3 ligowych bramek. W ostatnim spotkaniu Koszarawa mierzyła się w wyjazdowym meczu z LKS Tempo Puńców. Drużyna z Żywca przegrała to spotkanie 2:0.

W meczu rundy jesiennej skoczowianie pokonali Koszarawę na własnym stadionie 4:2. Wówczas dublet dla skoczowian zanotował Michał Szczyrba a po jednej bramce zdobyli Marcin Jaworzyn oraz Michał Grześ.

Ostatniej mecze Beskidu z Koszarawą:

  1. 4 kolejka ligi okręgowej – 26 sierpień 2021r.

KP Beskid Skoczów 4:2 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Michał Szczyrba – dwie, Marcin Jaworzyn, Michał Grześ

  1. 9 kolejka ligi okręgowej – 6 czerwiec 2021r.

TS Koszarawa Żywiec 4:0 KP Beskid Skoczów

  1. 2 kolejka ligi okręgowej – 12 maj 2021r.

KP Beskid Skoczów 0:3 TS Koszarawa Żywiec

  1. 32 kolejka ligi okręgowej – 15 czerwiec 2019r.

KP Beskid Skoczów 2:0 TS Koszarawa Żywiec

Bramki dla Beskidu: Cezary Ferfecki, Kamil Janik

  1. 15 kolejka ligi okręgowej – 3 listopad 2018r.

TS Koszarawa Żywiec 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora

Nim zasiądą do świątecznych stołów zawodnicy ligi okręgowej pora rozegrać sobotni mecz. Do dyspozycji trenera Bartosza Woźniaka powracają zawieszeni ostatnio za kartki Damian Szczęsny i Kamil Kotrys oraz Arkadiusz Trybulec. Niedostępny będzie za to Michał Grześ, który w ligowym spotkaniu z Błyskawicą obejrzał czerwoną kartkę. Czy świąteczny wyjazd będzie dla Beskidu udany? Tego dowiemy się około godziny 15:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!