Dwóch porażek w dwóch ostatnich spotkaniach doświadczyli zawodnicy Beskidu Skoczów. Podopieczni Marcina Michalika w sobotnie popołudnie staną przed szansą na przełamanie złej serii meczów. Szansą na dokonanie tego będzie mecz 11 kolejki ligi okręgowej, w którym zawodnicy spod Kaplicówki podejmować będą na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie LKS Pogórze.

KP Beskid Skoczów — LKS Pogórze

Ludowy Klub Sportowy Pogórze założony został w 1950 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory czerwony, żółty i zielony. W obecnych rozgrywkach LKS Pogórze zajmuje w tabeli 7 miejsce z dorobkiem 17 punktów oraz bilansem bramkowym 23:17. Najskuteczniejszym zawodnikiem LKS-u jest Krystian Strach, który w obecnych rozgrywkach zdobył 7 bramek. W ostatnim spotkaniu zawodnicy klubu z Pogórza rywalizowali na własnym obiekcie z Tempem Puńców. Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Puńcowa 1:4.

W obecnym sezonie skoczowianie rywalizowali już z LKS-em Pogórze. W ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów zawodnicy Marcina Michalika pokonali LKS 1:5. Wówczas po dwie bramki dla drużyny z Trytonowego Grodu zdobyli Kamil Janik oraz Marcin Jaworzyn. Raz na listę strzelców wpisał się Michał Szczyrba.

Ostatnie spotkania Beskidu z LKS-em:

1. 8 sierpień 2021r. – I runda Pucharu Polski

LKS Pogórze 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Marcin Jaworzyn – dwie, Michał Szczyrba

2. 11 listopad 2021r. – 17 kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 5:1 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Marcin Jaworzyn, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba

3. 12 wrzesień 2020r. – 8 kolejka ligi okręgowej

LKS Pogórze 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Michał Szczyrba

4. 25 sierpień 2019r. – 4 kolejka A-klasy

LKS Pogórze 3:1 KP Beskid II Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Struś

5. 11 maj 2019r. – 21 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 2:1 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Jacek Kidoń, Maciej Matuszka

Kolejny ligowy akcent czeka zawodników Beskidu w sobotnie popołudnie. Ostatnie wyniki mogą świadczyć o pewnej zadyszce skoczowian. Czy w najbliższym spotkaniu zawodnicy drużyny ze Skoczowa przełamią się i powrócą do punktowania? Czy może goście z Pogórza będą mieli okazję dopisać do swojego dorobku punktowego punkty? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 17:00.

Musisz tam być!