Połowę spotkań w rundzie jesiennej mają już za sobą zawodnicy prowadzeni przez Kamila Sornata. Skoczowianie niezmiennie od początku sezonu plasują się na pozycji lidera mając na koncie 25 punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw i jeden remis. W sobotnie popołudnie zawodnicy Beskidu udają się do Zebrzydowic, aby w rywalizacji z tamtejszą Spójnią kontynuować serię ze zdobyczami punktowymi.

KKS Spójnia Zebrzydowice — KP Beskid Skoczów

Kolejowy Klub Sportowy Spójnia Zebrzydowice założony został w 1932 roku. Barwy klubu z Zebrzydowic to kolory biało-czerwono-niebieskie. W obecnych rozgrywkach Spójnia zajmuje w tabeli 14 miejsce z dorobkiem 9 punktów oraz bilansem bramkowym 15:25. Najlepszym strzelcem sobotniego rywala Beskidu jest Tomasz Śleziona, który w ligowej batalii na koncie ma 7 bramek. Przed tygodniem drużyna prowadzona przez Grzegorza Sodzawicznego rywalizowała o punkty w Puńcowie mierząc się z Tempem. Zawodnicy z Zebrzydowic z boiska schodzili bez punktów po porażce 3:2.

W ostatnich latach skoczowianie mijali się ze Spójnią z rozgrywkach. Ostatnim bezpośrednim meczem było starcie w II rundzie Pucharu Polski, kiedy Beskid przegrał po rzutach karnych w Zebrzydowicach 4:3 i zakończył przygodę z Pucharem.

Ostatnie mecze o stawkę Beskidu ze Spójnią:

  1. II runda Pucharu Polski – 24 sierpień 2016r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 1:1 k.4:3 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

  1. XXVIII kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2016r.

KP Beskid Skoczów 1:1 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramka dla Beskidu: Daniel Flejszman

  1. XIII kolejka ligi okręgowej – 31 październik 2015r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Jakub Warywoda, Kamil Janik

  1. XXII kolejka A klasy – 21 maj 2011r.

KP Beskid Skoczów 4:1 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramki dla Beskidu: Tomasz Gredka – dwie, Michał Czakon, Łukasz Kisiała

  1. IX kolejka A klasy – 2 październik 2010r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 6:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Tomasz Jaworski

Drużyna Spójni w obecnych rozgrywkach jest szczególnie groźna na własnym stadionie, gdzie w pięciu meczach odniosła trzy zwycięstwa oraz dwukrotnie schodziła z boiska pokonana, co przełożyło się na całkowity dorobek punktowy Spójni w obecnych rozgrywkach. Historia spotkań pokazuje również, że w przeszłości zawodnicy z Zebrzydowic radzili sobie z Beskidem na własnym obiekcie. Podopieczni Kamila Sornata po ostatniej wyjazdowej stracie punktów będą chcieli wrócić na zwycięski szlak na boiskach rywali. Czy drużyna spod Kaplicówki wróci w sobotę do Skoczowa z punktami? Tego dowiemy się około godziny 18. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na spotkanie.