Powrót do normalności – to określenie najlepiej opisujące sobotni mecz Beskidu Skoczów. W ramach 6 kolejki grupy mistrzowskiej zawodnicy Beskidu Skoczów po raz pierwszy będą rywalizować w tym roku na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie z uczestnictwem kibiców. Rywalem skoczowian będzie Ludowy Klub Sportowy Soła Rajcza.

KP Beskid Skoczów — LKS Soła Rajcza

Ludowy Klub Sportowy Soła Rajcza założony został w 1948 roku. Barwy drużyny z Rajczy to kolory czerwono-zielone. Po rozegraniu 5 spotkań Soła plasuje się w ligowej tabeli na 8 pozycji mając w dorobku 3 punkty oraz bilans bramkowy 8:16. Najskuteczniejszym zawodnikiem Soły Rajcza jest Maciej Figura, który zdobył połowę bramek w rundzie wiosennej dla sobotniego rywala Beskidu. W ostatnim spotkaniu Soła podejmowała na własnym obiekcie LKS Tempo Puńców. Zawodnicy z Rajczy przegrali na własnym stadionie 0:1.

Beskid dwukrotnie rywalizował z Sołą Rajcza w sezonie 2018/2019. Wówczas jedno spotkanie zakończyło się podziałem punktów, natomiast w rewanżu lepsi okazali się zawodnicy Beskidu Skoczów.

1. 26 kolejka ligi okręgowej – 4 maj 2019r.
KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Soła Rajcza
Bramki dla Beskidu: Kamil Kotrys, Krzysztof Surawski, Michał Szczyrba, Szymon Bezeg
2. 9 kolejka ligi okręgowej – 23 wrzesień 2018r.
LKS Soła Rajcza 2:2 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Szymon Bezeg

Sobotni mecz będzie pierwszym kiedy kibice z terenu trybun będą mogli oglądać zawodników Beskidu w akcji na stadionie w Skoczowie. Ostatni mecz wyjazdowy z WSS Wisła pokazał, że porażka ligowa z Koszarawą była wypadkiem przy pracy. W sobotnim spotkaniu zawodnicy Beskidu będą mieli okazję do rehabilitacji na obiekcie w Skoczowie. Czy będzie ona udana? Tego dowiemy się około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie.