Przed ostatni akcent maratonu meczów Beskidu przed nami. Już jutro o godzinie 16:00 skoczowianie rywalizować będą w meczu półfinału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów. Gracze prowadzeni przez Marcina Michalika udają się do Zebrzydowic, gdzie mierzyć się będą z tamtejszą Spójnią.

KKS Spójnia Zebrzydowice — KP Beskid Skoczów

Kolejowy Klub Sportowy Spójnia Zebrzydowice założony został w 1932 roku. Barwy klubu z Zebrzydowic to kolory biało-czerwono-niebieskie. Ligowy rywal Beskidu w drodze do półfinału rozgrywek Pucharu Polski rozegrał o jeden mecz więcej niż skoczowianie, gdyż rozegrał do tej pory 3 spotkania w porównaniu do Beskidu(2  mecze). W poprzedniej rundzie gracze Spójni rywalizowali w wyjazdowym spotkaniu z KS Nierodzim, które wygrali 3:2. Najlepszym strzelcem Spójni w Pucharze Polski jest Tomasz Śleziona, który zdobył 6 bramek.

W obecnym sezonie skoczowianie rywalizowali już z Spójnią Zebrzydowice. Mecz ten odbył się w ramach 4 kolejki ligi okręgowej. 15 sierpnia na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie gracze Marcina Michalika pokonali przyjezdnych 5:0. Dwie bramki dla Beskidu zdobył wówczas Damian Szczęsny. Po jednej bramce zdobyli: Wojciech Padło, Marcin Jaworzyn oraz Adrian Borkała.

Ostatnie mecze Beskidu z Spójnią:

1. 4 kolejka ligi okręgowej – 15 sierpień 2020r.

KP Beskid Skoczów 5:0 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramki dla Beskidu: Damian Szczęsny – dwie, Wojciech Padło, Marcin Jaworzyn, Adrian Borkała

2. 28 kolejka ligi okręgowej – 18 maj 2019r.

KP Beskid Skoczów 3:0 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramki dla Beskidu: Mieczysław Sikora – dwie, Michał Szczyrba

3. 11 kolejka ligi okręgowej – 6 październik 2018r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 0:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Szymon Bezeg, Mieczysław Sikora, Michał Szczyrba, Krzysztof Surawski

4. II runda Pucharu Polski – 24 sierpień 2016r.

KKS Spójnia Zebrzydowice 1:1 k.4:3 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

5. 28 kolejka ligi okręgowej – 28 maj 2016r.

KP Beskid Skoczów 1:1 KKS Spójnia Zebrzydowice

Bramka dla Beskidu: Daniel Flejszman

Na zwycięzcę jutrzejszego spotkania czeka już w finale drużyna Kuźni Ustroń. W swoim ostatnim finale gracze Beskidu musieli uznać wyższość WSS Wisła przegrywając 6:1. Czy skoczowianie zdołają po pięciu latach awansować do finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu? O tym przekonamy się około godziny 18:00.

Musisz tam być!