Nieubłaganie zbliżamy się do półmetka jesiennych zmagań w lidze okręgowej. Na zakończenie pierwszej części zmagań zawodnicy Beskidu Skoczów podejmować po raz drugi w obecnym sezonie na własnym stadionie drużynę WSS Wisła.

KP Beskid Skoczów — WSS Wisła

Drużyna WSS Wisła założona została w 1953 roku. Barwy wiślan to kolory niebiesko-biało-czerwone. W obecnym sezonie gracze z Wisły zajmują w tabeli 4 miejsce, na które złożyło się 15 punktów oraz bilans bramkowy 18:16. Najskuteczniejszy zawodnikiem sobotniego rywala Beskidu jest Szymon Płoszaj, który zdobył w ligowych meczach 10 bramek. W ostatniej potyczce WSS przegrała przed własną publicznością z Błyskawicą Drogomyśl 2:4.

W obecnym sezonie skoczowianie rywalizowali już z drużyną z Wisły. Mecz ten odbył się na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie 26 sierpnia w ramach 3 rundy Pucharu Polski na szczebli podokręgu Skoczów. Lepsi okazali się wówczas skoczowianie, którzy pokonali gości z Wisły 7:1. Po dwie bramki dla Beskidu zdobywali wówczas Kamil Janik oraz Mieczysław Sikora. Jedną bramkę zdobyli Tomasz Czyż, Damian Szczęsny oraz Jakub Wojaczek.

Ostatnie mecze Beskidu z Wisłą:

1. 26 sierpień 2020r. – III runda Pucharu Polski

KP Beskid Skoczów 7:1 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik, Mieczysław Sikora – dwie, Tomasz Czyż, Damian Szczęsny, Jakub Wojaczek

2. 23 marzec 2019r. – XIX kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 2:0 WSS Wisła

Bramki dla Beskidu: Daniel Greń, Mieczysław Sikora

3. 11 sierpień 2018r. – II kolejka ligi okręgowej

WSS Wisła 1:5 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Wojciech Padło, Łukasz Zaremski, Dariusz Dziadek, Andrzej Siekierka

4. 26 styczeń 2018r. – mecz towarzyski

WSS Wisła 2:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn, Seweryn Wojciechowski, Jakub Chmiel

5. 12 marzec 2016r. – XVI kolejka ligi okręgowej

KP Beskid Skoczów 1:1 WSS Wisła

Bramka dla Beskidu: Marcin Jaworzyn

Sobotnim meczem skoczowianie zakończą pierwszą część jesiennych zmagań. Znajdująca się przez znaczącą część sezonu na pozycji lidera drużyna Beskidu jutro będzie chciała zdobyć kolejne punkty, aby na półmetku jesiennych zmagań znajdować się na czele ligowej tabeli. Czy to się uda tego dowiemy się około godziny 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz

Musisz tam być!