Udanie skoczowianie rozpoczęli wiosenne zmagania na szczebli ligi okręgowej. W rozegranych dotychczas czterech spotkaniach skoczowianie czterokrotnie sięgali po pełną pulę punktów. W najbliższą niedzielę po raz piąty w tym roku w walce o ligowe punkty zaprezentują się podopieczni Kamila Sornata. Drużyna spod Kaplicówki walczyć o ligowe punkty uda się do beniaminka ligi okręgowej LKS Kończyce Małe.

LKS Kończyce Małe — KP Beskid Skoczów


Ludowy Klub Sportowy Kończyce Małe założony został 1947 roku. Barwy drużyny z Kończyc Małych to kolory zielony oraz czerwony. Beniaminek nie może zaliczyć obecnego sezonu do udanych gracze z Kończyc Małych plasują się na ostatnim miejscu w tabeli mając na koncie 4 wywalczone punkty oraz bilans bramkowy 22:73. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy niedzielnego meczu jest strzelec 5 bramek występujący od rundy wiosennej w Tempie Puńców Andrzej Papierok. Wśród zawodników aktualnie występujących w drużynie LKS Kończyce Małe najwięcej bramek mają Jakub Kolondra, Kamil Machej, Alan Pastuszak oraz Łukasz Worek, którzy w lidze dla drużyny Kończyc zdobyli po dwie bramki. W ostatnim spotkaniu LKS Kończyce Małe rywalizowały w Puńcowie z tamtejszym Tempem. Mecz zakończył się zwycięstwem Tempa 5:2.

Skoczowianie w czterech wiosennych meczach odnieśli cztery zwycięstwa. Z goła inaczej runda wiosenna wygląda w wykonaniu LKS-u Kończyce Małe. Zawodnicy prowadzeni przez Pawła Juchniewicza w rundzie wiosennej przegrali wszystkie cztery spotkania. Bilans bramkowy drużyny Kończyc Małych w rundzie wiosennej wynosi 3:14.

W rundzie jesiennej skoczowianie pewnie pokonali przed własną publicznością gości z Kończyc Małych 5:0. Wówczas z dubletem bramkowym na swoim koncie mecz zakończyli Wojciech Padło oraz Marcin Jaworzyn. Jedną bramkę w spotkaniu rozegranym 25 sierpnia 2018r. zdobył Krzysztof Surawki.

Ostatnie mecze Beskidu z Kończycami Małymi:
1. V kolejka ligi okręgowej – 25 sierpień 2018r.
KP Beskid Skoczów 5:0 LKS Kończyce Małe
Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło – dwie, Marcin Jaworzyn – dwie, Krzysztof Surawski
2. XVI kolejka A-klasy – 22 kwiecień 2018r.
LKS Kończyce Małe 1:1 KP Beskid II Skoczów
Bramka dla Beskidu: Wojciech Kawulok
3. III kolejka A-klasy – 20 sierpień 2017r.
KP Beskid II Skoczów 1:1 LKS Kończyce Małe
Bramka dla Beskidu: Konrad Chrapek
4. XV kolejka A-klasy – 8 kwiecień 2017r
KP Beskid II Skoczów 4:2 LKS Kończyce Małe
Bramki dla Beskidu: Konrad Chrapek – dwie, Bartosz Kochman, Kamil Machej(samobójcza)
5. II kolejka A-klasy – 14 sierpień 2016r.
LKS Kończyce Małe 0:4 KP Beskid Skoczów
Bramki dla Beskidu: Artur Chrapek, Marcin Jaworzyn, Konrad Chrapek, Wiktor Bochenek

Bilans ostatnich spotkań oraz pozycja w tabeli stawia w roli faworytów przyjezdnych na niedzielne spotkanie. Piłka nożna, jest sportem nieobliczalnym i nigdy nie można przyznawać punktów przed zakończeniem spotkania. Zespół gospodarzy w przerwie przed rundą wiosenną przeszedł małą przebudowę. Do zespołu między innymi dołączył były zawodnik Beskidu Skoczów, powracający po kontuzji Przemysław Węgrzyn oraz najlepszy strzelec Tempa Puńców w rundzie jesiennej Alan Pastuszak. Czy niedzielne spotkanie zakończy się po myśli Beskidu? Tego dowiemy się około godziny 17:00