Liga okręgowa wciąż trzyma wszystkich w napięciu, nie zwalniając tempa rozgrywek nawet na chwilę. Już w nadchodzącą środę miłośnicy piłki nożnej będą mieli okazję śledzić kolejne emocjonujące starcie. Skoczowianie, pełni zapału i gotowi do rywalizacji, wyruszą na wyjazdowy teren, aby zmierzyć się z drużyną LKS Błyskawica Drogomyśl w ramach ósmej kolejki ligi okręgowej.

O rywalu

Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl założony został w 1947 roku. Barwy najbliższego rywala Beskidu to kolory biało-niebieskie. Sobotni rywal Beskidu po trzech rozegranych spotkaniach zajmuje w tabeli 3 miejsce z dorobkiem 7 punktów oraz bilansem bramkowym 6:3.

Bezpośrednie mecze

25.02.2023r. LKS Błyskawica Drogomyśl 2:0 KP Beskid Skoczów

14.09.2022r. KP Beskid Skoczów 2:0 LKS Błyskawica Drogomyśl

09.04.2022r. KP Beskid Skoczów 0:3 LKS Błyskawica Drogomyśl

25.08.2021r. LKS Błyskawica Drogomyśl 1:2 KP Beskid Skoczów

12.06.2021r. KP Beskid Skoczów 1:5 LKS Błyskawica Drogomyśl

Ostatnie wyniki ligowe

Beskid

GKS Podhalanka Milówka 2:0 KP Beskid Skoczów

KP Beskid Skoczów 4:0 LKS Victoria Hażlach

WSS Wisła 0:0 KP Beskid Skoczów

Błyskawica

TS Stal-Śrubiarnia Żywiec 2:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

LKS Błyskawica Drogomyśl 2:1 UKS APN Góral Istebna

LKS Soła Rajcza 0:2 LKS Błyskawica Drogomyśl

Sytuacja w rozgrywkach

Po trzech zaciętych kolejkach obecnych rozgrywek, sytuacja w tabeli jest wyjątkowo interesująca. Ludowy Klub Sportowy Błyskawica Drogomyśl zdobył dotąd 7 punktów, plasując się na trzecim miejscu. Ich dorobek obejmuje wygrany mecz u siebie, co z pewnością stanowi dowód na siłę drużyny na własnym terenie. Natomiast Beskid, z 4 punktami na koncie, zajmuje ósmą pozycję. Warto podkreślić, że dotychczasowa gra Beskidu na wyjazdach nie przyniosła im zwycięstwa, jednak drużyna ta ma ogromny potencjał i będzie dążyć do zmiany tej sytuacji. Nadchodzący mecz między Drogomyślem a Beskidem będzie z pewnością nie tylko sportową rywalizacją, ale także okazją dla obu drużyn do poprawy swojego bilansu. Czy Beskid zdoła przerwać swoją serię bez zwycięstwa na wyjazdach i zdobyć cenne punkty? Czy Drogomyśl utrzyma swoją dobrą passę w meczach u siebie? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najbliższym czasie, kiedy boisko stanie się areną rywalizacji i emocji.