W meczu 3 rundy Pucharu Polski skoczowianie rywalizowali w wyjazdowym spotkaniu z LKS 99 Pruchna. Mecz zakończył się zwycięstwem Beskidu 0:3(0:1). Bramki dla Beskidu zdobywali Antoni Krzak, Jakub Krucek oraz Marcin Jaworzyn.

Beskid: Liszka(46’ K. Krucek), Chrapek, Zwardoń, Ferfecki, Pater(66’ Dudajek), Małkowski, Surawski, Trybulec(46’ Szczyrba), Krzak, J. Krucek(66’ Podlasiewicz), Jaworzyn

W pierwszej połowie meczu między drużyną Beskidu a LKS 99 Pruchna działo się wiele emocjonujących rzeczy. Już w 9 minucie Marcin Jaworzyn był blisko zdobycia bramki po dośrodkowaniu w pole karne, jednak jego strzał niecelnie przeszedł obok bramki. W 11 minucie to gracze LKS 99 Pruchna mieli swoją okazję, ale piłka po strzale głową rywala trafiła w słupek bramki Beskidu. W 17 minucie Daniel Pater otrzymał prostopadłą piłkę, ale rywal zdołał odeprzeć jego uderzenie. Niespełna minutę później, w 18 minucie, gracze Beskidu objęli prowadzenie, gdy Jakub Krucek dograł piłkę na prawą stronę do Antoniego Krzaka, który strzałem w długi róg otworzył wynik spotkania. Kolejne okazje nie przyniosły zmiany wyniku – Jakub Krucek miał szansę na sam na sam w 19 minucie, ale jego strzał był za słaby. W 22 minucie Daniel Pater wycofał piłkę na 16 metr do Krzysztofa Surawskiego, jednak bramkarz rywali skutecznie obronił strzał. W 24 minucie Arkadiusz Trybulec dograł piłkę do Daniela Patera, którego strzał również został odbity przez bramkarza. W 31 minucie Antoni Krzak dograł do Marcin Jaworzyna, ale jego strzał znów minął cel. 32 minuta przyniosła kolejną okazję dla Marcina Jaworzyna, który stanął sam na sam z bramkarzem rywali, ale i tym razem bramkarz skutecznie obronił. W 35 minucie Antoni Krzak wycofał piłkę do Krzysztofa Surawskiego, ale bramkarz LKS 99 Pruchna okazał się nie do pokonania. W 41 minucie, Marcin Jaworzyn spróbował strzału zza pola karnego, ale bramkarz rywali odbił piłkę na rzut rożny.

W 56 minucie meczu skoczowianie zdołali zdobyć swoją drugą bramkę. Najpierw, przy próbie strzału Antoniego Krzaka, obrońca rywali zdołał interweniować, ale strzał Jakuba Krucka okazał się już nie do obrony, dając skoczowianom drugiego gola. W 60 minucie Daniel Pater dograł piłkę do Jakuba Krucka, ale jego strzał nie znalazł celu. W 65 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Małkowskiego, Marcin Jaworzyn skierował piłkę do bramki Pruchnej, zdobywając trzeciego gola dla Beskidu. W 68 minucie Michał Szczyrba spróbował strzału z dystansu, ale jego próba była niecelna. W 80 minucie Marcin Jaworzyn minął rywala, ale strzał napastnika Beskidu został zatrzymany przez obronę LKS 99 Pruchna. W 81 minucie nadszedł moment dla Michała Szczyrby, który miał szansę na strzał, jednak jego próba została zablokowana przez obrońców rywali.