Z powodów problemów kadrowych drużyna Beskidu nie jest w stanie udać się na wyjazdowy mecz finału Pucharu Polski z LKS Tempo Puńców. Zarówno drużyna z Puńcowa jak i Komisja Rozgrywek Podokręgu Skoczów nie zgodziły się na zmianę terminu meczu Pucharu Polski. Z tego powodu mające się odbyć w niedziele spotkanie zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Tempa.

 

Poniżej prezentujemy prośbę skoczowian do Podokręgu wyjaśniającą sytuację:

Klub Piłkarski Beskid Skoczów zwraca się z prośbą o zmianę terminu rozegrania meczu finału Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Skoczów z dnia 21 listopad 2021r. na rundę wiosenną. Prośbę swą motywujemy brakiem możliwości wystawienia drużyny do meczu w zaplanowanym dniu rozgrywek. Na dzień dzisiejszy zgłoszonych do rozgrywek jest 25 piłkarzy, jednak z powodów kontuzji, chorób oraz nałożonych kwarantann do dyspozycji na dzień dzisiejszy jest wyłącznie 10 zawodników. Zgodnie z przepisami gry w piłkę nożną możliwe jest rozegranie meczu w 7 zawodnikami w składzie, jednak rozpoczęcie finału Pucharu Polski w 10 osób było by okazaniem braku szacunku i zaniżeniem prestiżu rozgrywek organizowanych przez Komisje Rozgrywek Podokręgu Skoczów.

Wyznaczony termin nie jest terminem obligatoryjnym, wszak zgodnie z regulaminem Pucharu Polski Śląskiego Związku Piłki Nożnej czas na zakończenie rozgrywek na szczeblu Podokręgu jest do 15 kwietnia 2022 roku, więc możliwych terminów wiosennych jest stosunkowo wiele. Ewentualne rozegranie finału na wiosnę nie zostałoby wyjątkiem, gdyż pięć finałów Pucharu Polski na szczeblu podokręgów w ramach Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostanie rozegrane wiosną.

Zwróciliśmy się z prośbą do LKS Tempo Puńców o zmianę terminu meczu, jednak nie została ona rozpatrzona pozytywnie. Z tego powodu zwracamy się z tą prośbą do organizatora rozgrywek na szczeblu Podokręgu.

Jako Klub już przy ustalaniu terminu borykaliśmy się z problemami kadrowymi o czym informowaliśmy i prosiliśmy o wyznaczenie terminu na wiosnę.

Prosimy, więc o zmianę terminu, natomiast w przypadku negatywnej decyzji z powodu braku możliwości kadrowych rezygnujemy z występu w meczu finałowym. Nierozegranie meczu pomimo możliwości znacząco obniży prestiż rozgrywek, których organizatorem jest Komisja Rozgrywek Podokręgu Skoczów.