Po zeszłotygodniowym odpoczynku spowodowanym przełożeniem meczu z Góralem Żywiec w sobotę do rozgrywek ligowych powracają podopieczni Kamila Sornata. Graczy ze Skoczowa czeka w sobotę w ramach 17 kolejki wyjazd do Bestwiny na mecz z tamtejszym LKS-em.

LKS Bestwina — KP Beskid Skoczów

Ludowy Klub Sportowy Bestwina założony został w 1947 roku. Barwy sobotniego rywala podopiecznych Kamila Sornata to kolory czerwono-zielone. W obecnych rozgrywkach gracze Bestwiny zajmują w tabeli 4 miejsce mając na koncie 33 punkty oraz bilans bramkowy 28:16. W swoim ostatnim spotkaniu gracze prowadzeni przez Sławomira Szymalę mierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z Tempem Puńców. Mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 0:1. Najskuteczniejszymi zawodnikami LKS-u Bestwina po rozegraniu szesnastu spotkań są Bartosz Gleindek oraz Szymon Skęczek.

Ostatnie mecze Beskidu z Bestwiną:

  1. 16 kwiecień 2016r. – 21 kolejka BLO

LKS Bestwina 1:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Jakub Warywoda

  1. 12 wrzesień 2015r. – 6 kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 2:1 LKS Bestwina

Bramki dla Beskidu: Wojciech Padło, Daniel Flejszman

  1. 4 czerwiec 2015r. – 27 kolejka BLO

KP Beskid Skoczów 3:2 LKS Bestwina

Bramki dla Beskidu: Mateusz Wojaczek, Krzysztof Surawski, samobójcza

  1. 25 październik 2014r. – 12 kolejka BLO

LKS Bestwina 1:4 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Krzysztof Surawski – dwie, Łukasz Zaremski, Dawid Kiełczewski

  1. 22 marzec 2014r. – 16 kolejka BLO

LKS Bestwina 0:3 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Marcin Jaworzyn – dwie, Bartosz Kochman

Sobotnie mecze są dla większości drużyn ostatnimi etapami zmagań w rundzie jesiennej. Gracze Kamila Sornata z powodu przełożonego ostatniego spotkania z Góralem Żywiec oraz nadrobienia zaległości z rezerwami Rekordu mają do rozegrania jeszcze trzy spotkania. W sobotę skoczowianie staną do rywalizacji na ciężkim terenie jakim jest boisko w Bestwinie. W siedmiu rozegranych do tej pory meczach przed własną publicznością gracze Bestwiny przegrali zaledwie jedno spotkanie, czterokrotnie kończąc mecz z pełnym dorobkiem punktowym. Czy graczom Beskidu uda się wrócić do Skoczowa z kompletem punktów? Tego dowiemy się około godziny 15.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!