Po pechowej porażce na inaugurację zmagań IV ligi śląskiej grupy 2 gracze Beskidu w meczu II kolejki mierzyć się będą z jednym z faworytów do ligowego mistrzostwa KS Decor Bełk.

KS Decor Bełk — KP Beskid Skoczów

KS Decor Bełk powstał w 1929 roku. Barwy drużyny z Bełku to kolory zielony oraz czerwony. Ubiegły sezon zawodnicy z Bełku zakończyli na 4 pozycji. Po rozegraniu pierwszego spotkania obecnego sezonu, gospodarze sobotniego spotkania zajmują 3 miejsce w tabeli, dzięki wyjazdowemu zwycięstwu 1:3 nad Spójnią Landek. Bramki dla Decoru w tamtym meczu zdobywali Kamil Maj, Grzegorz Jasiczek oraz Tobiasz Wodecki.

W ostatniej bezpośredniej konfrontacji Beskidu z Decorem padł w Bełku bezbramkowy remis, było to pierwsze ligowe spotkanie, w którym drużynę spod Kaplicówki w roli szkoleniowca prowadził Kamil Sornat.

Ostatnie mecze Beskidu z Decorem:

1. XVII kolejka IV ligi – 24 marzec 2018

KS Decor Bełk 0:0 KP Beskid Skoczów

2. II kolejka IV ligi – 19 sierpień 2017

KP Beskid Skoczów 3:1 KS Decor Bełk

Bramki dla Beskidu: Michał Grześ – dwie, Marcin Jaworzyn

3. XXXII kolejka IV ligi – 31 maj 2017

KP Beskid Skoczów 2:2 KS Decor Bełk

Bramki dla Beskidu: Jaworzyn Marcin, Michał Grześ

4. XV kolejka IV ligi – 5 listopad 2016

KS Decor Bełk 4:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Cezary Ferfecki

Bilans czterech bezpośrednich spotkań Beskidu z Decorem jest bardzo wyrównany. Dwa mecze kończyły się podziałem punktów, raz komplet oczek został w Skoczowie oraz raz w Bełku. Po niecałym półtora roku na boisko do Bełku powróci jako szkoleniowiec Kamil Sornat. W pierwszym meczu w roli szkoleniowca na poziomie piłki seniorskiej podopieczni Kamila Sornata zremisowali bezbramkowo z Decorem, którego barwy reprezentował wówczas obecny defensor Beskidu Mateusz Wrana. Na dwa mecze rozegrane w Bełku skoczowianie za pierwszym razem schodzili z boiska pokonani, za drugim razem z podziałem punktów. Jak będzie teraz? O tym przekonamy się w sobotę około godziny 19:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!