W sobotnie popołudnie w Bielsku-Białej na boisku na górce rozegrane zostanie hitowe starcie 13 kolejki ligi okręgowej. Gracze prowadzeni przez Kamila Sornata udają się na obiekt Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby w rywalizacji o kolejne ligowe punkty mierzyć się z BKS Stal Bielski-Biała.

BKS Stal Bielsko-Biała — KP Beskid Skoczów

Bialski Klub Sportowy Stal Bielsko-Biała założony został 1922 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory czerwono-żółto-zielone. Drużyna Stali w tabeli plasuje się na 4 pozycji z dorobkiem 26 punktów oraz bilansem bramkowym 27:17. Najskuteczniejszym gracze drużyny z Bielska-Białej jest Jakub Pilch, który w ligowych zmaganiach ma na swoim koncie 9 bramek. W ostatniej kolejce Stal rywalizowała w wyjazdowym spotkaniu z LKS Tempo Puńców. Mecz ten zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 1:3.

Sobotni mecz będzie szczególny dla kilku osób związanych zarówno z jedną jak i drugą drużyną. Cały ubiegły sezon na wypożyczeniu w BKS Stal Bielsko-Biała spędził Cezary Ferfecki, który w obecnych rozgrywkach powrócił do Skoczowa. Patrząc na kadrę Beskidu ciężko nie wspomnieć o trenerze Kamilu Sornacie, który przez dwa lata reprezentował barwy Stali. Na ławce rezerwowych sobotni mecz będzie rywalizacją znajomych, wszak trenerem Bialskiej Stali jest Mirosław Szymura, który spędził w Skoczowie dwa i pół roku podczas których wywalczył z Beskidem awans do IV ligi, a za czasu prowadzenia Beskidu Kamil Sornat był stoperem Beskidu. Również w kadrze BKS-u występują Dominik Chmiel, Patryk Tyrna oraz Damian Ścibor, którzy w ostatnich sezonach reprezentowali barwy drużyny ze Skoczowa.

Sobotni mecz będzie nietypowy dla Beskidu, wszak mecz na górce będzie rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W sobotnim spotkaniu skoczowianie postarają się przedłużyć swoją serię meczów z dorobkiem punktowym i utrzymanie statusu drużyny niepokonanej w ligowych rozgrywkach. Czy to się uda? Tego dowiemy się około godziny 16:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!