Po środowym spotkaniu z rezerwami GKS-u Tychy już w najbliższą sobotę ponownie na Stadionie Miejskim „Beskid” w Skoczowie zaprezentują się gracze Beskidu Skoczów. Podopieczni Jarosława Kupisa w ramach 12 kolejki IV ligi podejmować będą KS Polonia Łaziska Górne.

KP Beskid Skoczów — KS Polonia Łaziska Górne

Klub Sportowy Polonia Łaziska Górne założony został w 1927 roku. Barwy najbliższego rywala drużyny z Trytonowego grodu to kolory żółty, niebieski oraz czarny. W obecnym sezonie gracze z Łazisk plasują się w tabeli na 9 miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów oraz bilansem bramkowym 15:14. Najlepszym strzelcem gości sobotniego spotkania jest Dawid Hewlik, który w obecnych rozgrywkach zdobył cztery bramki. W ostatniej kolejce Polonia podejmowała na własnym stadionie Spójnię Landek. Gracze z Łazisk wygrali to spotkanie 2:0.

 

Skoczowianie w przeszłości nie raz rywalizowali z Polonią Łaziska Górne na poziomie IV ligi. Ostatni bezpośredni mecz był jednak meczem kontrolnym. 9 marca 2019 roku zawodnicy Beskidu Skoczów pokonali gospodarzy z Łazisk 0:2.

Ostatnie bezpośrednie mecze Beskidu z Polonią:

  1. 9 marzec 2019r. – sparing

KS Polonia Łaziska Górne 0:2 KP Beskid Skoczów

Bramki dla Beskidu: Kamil Janik – dwie

  1. 6 maj 2017r. – XXVII kolejka IV ligi

KS Polonia Łaziska Górne 3:0 KP Beskid Skoczów

  1. 1 październik 2016r. – X kolejka IV ligi

KP Beskid Skoczów 1:1 KS Polonia Łaziska Górne

Bramka dla Beskidu: Wojciech Małyjurek

  1. 10 maj 2008r. – XXVI kolejka IV ligi

KS Polonia Łaziska Górne 0:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Arkadiusz Ihas

  1. 6 październik 2007r. – XI kolejka IV ligi

KP Beskid Skoczów 1:1 KS Polonia Łaziska Górne

Bramka dla Beskidu: Bogdan Prusek

 

Ciągle bez zwycięstwa w obecnym sezonie pozostają piłkarze Beskidu Skoczów. Skoczowianie, których gra w obecnym sezonie wygląda lepiej niż ligowa sytuacja powalczą w ramach XII kolejki z Polonią Łaziska. Nie mamy nic przeciwko, aby sobotnia konfrontacja przyniosła powtórzenie wyniku z ostatniego sparingu, jednak o to trzeba będzie powalczyć w sobotnie popołudnie. Czy sobota przyniesie pierwsze ligowe zwycięstwo Beskidu w sezonie 2019/2020? Tego dowiemy się około godziny 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!