W Narodowe Święto Niepodległości, czyli w dzień upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów zawodnicy Marcina Michalika będą po raz ostatni w tym roku rywalizować na własnym stadionie. Rywalem skoczowian na zakończenie rywalizacji w Skoczowie będzie drużyna LKS Pogórze.

KP Beskid Skoczów — LKS Pogórze

Ludowy Klub Sportowy Pogórze założony został w 1950 roku. Barwy sobotniego rywala Beskidu to kolory czerwony, żółty i zielony. Po rozegraniu 15 meczów zawodnicy prowadzeni przez Marcina Sitkę zajmują w ligowej taeli 7 miejsce mając w dorobku 15 punktów oraz bilans bramek 22:45. Najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Pogórza, jest Michał Czakon, który zdobył dla najbliższego rywala Beskidu 5 bramek. W ostatniej kolejce zawodnicy Pogórza sprawili nie małą niespodziankę remisując na własnym obiekcie 3:3 z LKS Błyskawicą Drogomyśl.

12 września odbyło się pierwsze bezpośrednie starcie obu drużyn w tym sezonie. Wówczas na boisku w Pogórzu lepsi okazali się gospodarze, którzy jako jedyna drużyna w obecnych rozgrywkach znaleźli sposób na pokonanie zawodników Marcina Michalika. Zawodnicy Pogórza pokonali Beskid 2:1.

Ostatnie mecze Beskidu z Pogórzem:

1. 12 wrzesień 2020r. – 8 kolejka ligi okręgowej

LKS Pogórze 2:1 KP Beskid Skoczów

Bramka dla Beskidu: Michał Szczyrba

2. 25 sierpień 2019r. – 4 kolejka A-klasy

LKS Pogórze 3:1 KP Beskid II Skoczów

Bramka dla Beskidu: Wojciech Struś

3. 11 maj 2019r. – 21 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 2:1 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Jacek Kidoń, Maciej Matuszka

4. 23 wrzesień 2018r. – 8 kolejka A-klasy

LKS Pogórze 2:0 KP Beskid II Skoczów

5. 7 maj 2017r. – 20 kolejka A-klasy

KP Beskid II Skoczów 2:0 LKS Pogórze

Bramki dla Beskidu: Przemysław Węgrzyn, Seweryn Bujok

Z pewnością gracze Marcina Michalika będą chcieli pozytywnie pożegnać się z Stadionem Miejskim „Beskid” w Skoczowie w 2020 roku. Zadanie przed skoczowianami nie będzie łatwe, wszak rywalem będzie jedyna drużyna, która pokonała zawodników spod Kaplicówki w tym ligowym sezonie. Chęć rewanżu na gościach sobotniego spotkania może dodatkowo motywować zawodników z Trytonowego Grodu. Czy uda się zawodnikom Beskidu w dobrych humorach pożegnać z własnym stadionem przed zimową przerwą? Tego dowiemy się w sobotę około godziny 16:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia relacji z spotkania, która będzie prowadzona na stronie pod linkiem.

W związku z panującymi obostrzeniami mecz odbędzie się bez udziału kibiców, dlatego zachęcamy wszystkich sympatyków do śledzenia relacji z meczu.